Zvolte si oblast:

2022

Informace k EHP a Norským fondům publikované v roce 2022.

ilustrace

Vydáno

Program Životní prostředí - Výzva č. SGS-2 „Svalbard“

Dne 9. 12. 2022 ve 12:00 hod. vyhlásil Státní fond životního prostředí ČR, jako zprostředkovatel Programu „Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu,“ financovaného z Norských fondů 2014–2021, výzvu č. SGS-2. Tato výzva je pojmenována po nejsevernějším norském souostroví „Svalbard.“ Celková alokace výzvy činí 1 000 000 eur (25 000 000 korun českých).

Aktualizováno

Jaké jsou výsledky diskusí o podpoře začleňování Romů z programů financovaných Fondy EHP a Norska?

Ve čtvrtek 19. května se konal diskusní kulatý stůl, který byl zaměřen na aktuální zkušenosti se začleňováním Romů do společnosti za pomoci prostředků vynakládaných z Fondů EHP a Norska. Akce byla první svého druhu s účastí všech zainteresovaných stran, ze které vzešlo mnoho podnětů. Ty bude možné v budoucnu využít při dalším směřování pomoci z Fondů EHP a Norska.

Vydáno

Cestujte s Fondy EHP a Norska a objevte nová místa po celém Česku!

Začínají letní prázdniny a s nimi i ideální chvíle prozkoumat nová místa, a třeba i vyzkoušet některý z našich zajímavých tipů na výlety po celé České republice. Ať už máte rádi muzea, hrady a zámky, výstavy nebo procházky do přírody, během léta vás budeme zásobovat nápady, kam ve volném čase vyrazit.

Aktualizováno

Program Sociální dialog - 4. otevřená výzva pro předkládání žádostí

Innovation Norway - Zprostředkovatel Programu Sociální dialog, vyhlašuje otevřenou výzvu k předkládání žádostí. Konečný termín pro předkládání žádostí je 15. září 2022 ve 13:00 hodin. Financovány budou projekty, které podporují sociální dialog, zlepšují postupy důstojné práce a usnadňují přístup k zaměstnání.

Webinář se uskuteční dne 31. května 2022!

Vydáno

Fondy EHP a Norska opět na Colours of Ostrava

Fondy EHP a Norska budou opět na festivalu Colours of Ostrava. Letos jsme se rozhodli vám blíže představit některé oblasti podpory, a tedy společně s Norskou ambasádou a Zprostředkovateli programů Lidská práva, Výzkum, Zdraví a Životní prostředí pro vás připravujeme zajímavé aktivity. 

Soutěžte s námi o vstupenky na Colours of Ostrava 2022!

Vydáno

Současné umění II (CA2) – finální výsledky

Přinášíme finální výsledky druhé výzvy zaměřené na podporu současného umění. Celkem bylo podpořeno 21 zajímavých projektů z oblasti divadla, hudby, literatury nebo výtvarného umění v celkové výši 79,5 milionů Kč.

Aktualizováno

Ochrana obětí domácího a genderově podmíněného násilí - Výzva k předkládání žádostí o grant na projekty

Ministerstvo financí jako Zprostředkovatel programu ve spolupráci s Úřadem vlády ČR vyhlašuje dne 18. ledna 2022 otevřenou výzvu (HRMGSB – Podpora mezioborové spolupráce v oblasti domácího a genderově podmíněného násilí) k předkládání žádostí o grant na projekty podpořené z Norských fondů 2014-2021 v rámci programu Lidská práva.

Vydáno

Online seminář pro žadatele o grant - Podpora mezioborové spolupráce v oblasti domácího a genderově podmíněného násilí (HRMGSB)

Ministerstvo financí - Zprostředkovatel programu Lidská práva organizuje ve spolupráci s Úřadem vlády ČR – odborným garantem Programu online seminář pro žadatele o grant v rámci výzvy zaměřené na ochranu obětí domácího a genderově podmíněného násilí s názvem „Podpora mezioborové spolupráce v oblasti domácího a genderově podmíněného násilí (HRMGSB)“.

Vydáno

Aktualizace Pokynu BF pro 3. výzvu

Ministerstvo financí v roli Národního kontaktního místa uveřejňuje aktualizaci Pokynů pro žadatele a konečné příjemce z Bilaterálního fondu. Tato aktualizace je platná pro iniciativy schválené v rámci třetího kola otevřené výzvy. V aktualizovaném pokynu byly provedeny změny v kapitole XIII. – Žádosti o změnu a Příloze č. 1.