Původci násilí v nás často vzbuzují odpor a jen málokdo má chuť přemýšlet nad tím, co se za jejich chováním skrývá. Co když ale nejde o dospělého, ale o dospívajícího kluka s těžkým životem, který neví, co si se sebou počít? A co když za jeho násilím nestojí chladná vypočítavost, ale zmatek, bolest a nezvládnuté emoce?
Spolek Toseví se podařilo zapojit celkem až pět peer pracovnic do třech psychiatrických lůžkových zařízení: PL Lnáře, Nemocnice Klatovy a FN Plzeň. V určitě podobě využívají tyto zařízení služeb peer pracovnic i nyní po skončení projektu.
#OurStoreis - Moderní pojetí tradiční kulturní památky. To bylo ve zkratce tematickým zaměřením otevřené výzvy Programu Kultura. Projekt, který Městská knihovna v Praze předložila, splnil zadání do puntíku. Jeho výsledek? Virtuální realita v knihovně - knihovna ve virtuální realitě.
Národní ústav duševního zdraví a Úsměv mámy se zaměřily na problematiku duševního zdraví žen v období těhotenství a mateřství. Na oblast, kterou se dosud v České republice nikdo systematicky nezabýval. V projektu proběhla studie, která by mohla být základem plošného screeningu psychiky maminek a systému pomoci těm, které to potřebují.
Studenti gastronomických oborů ze sociálně a ekonomicky znevýhodněného prostředí se inspirovali v Norsku a získali chuť do dalšího studia. Projekt „Přátelství a vaření bez hranic“, který vznikl díky podpoře Fondů EHP v rámci programu Vzdělávání, se zapsal do dějin Střední školy v Boru jako příběh plný odhodlání, trpělivosti a nezdolné vůle.
Projekt Troufni SI pomáhá mladým lidem uskutečnit nápady
Základní školy na Kutnohorsku byly v letech 2021 - 2023 součástí pilotního projektu. Ten přináší nový pohled na problematické chování dětí, na jeho příčiny i na způsob, jakým se s ním úspěšně vypořádat. Klade důraz na psychické zdraví dětí a přivádí do škol tým odborníků.
Spojeno sklem! posiluje proslulost železnobrodské sklářské tradice doma i ve světě.