Zvolte si oblast:

Aktuality

Informace k EHP a Norským fondům. Časové fáze, programy, postupy žádostí o grant a další související informace. Chronologicky řazená data.

ilustrace
Ilustrační obrázek - Program Životní prostředí - evaluační zpráva

Vydáno

Program Životní prostředí - evaluační zpráva

Nezávislá evaluace je nedílnou součástí projektového cyklu a vhodný nástroj pro další zlepšení implementace projektů nyní i v budoucnu. Evaluátoři zpracují 9 nezávislých hodnotících zpráv, které budou postupně zveřejňovány.

Vydáno

VÝZVA UKONČENA: 5. uzavřená výzva k předkládání žádostí o grant na bilaterální aktivity programu Kultura

Ministerstvo kultury jako poskytovatel a Partner programu ve spolupráci s Ministerstvem financí - Zprostředkovatelem programu vyhlásilo dne 13. 5. 2024 (zveřejněna dne 19. dubna 2024) 5. uzavřenou výzvu k předkládání žádostí o grant na bilaterální aktivity z Fondů EHP 2014-2021 v rámci programu Kultura. Z důvodu vysokého zájmu je alokace této výzvy již vyčerpána. 

Vydáno

Rozvoj spolupráce mezi Českou republikou a Norskem v oblasti lidských práv - výzva k předkládání žádostí o grant na bilaterální iniciativy

Ministerstvo financí, Zprostředkovatel programu Lidská práva, začleňování Romů a domácí a genderově podmíněné násilí, vyhlašuje dne 15. 5. 2024 ve 12:00 hod. výzvu BALP1 k předkládání žádostí o grant na financování bilaterálních iniciativ z Fondu pro bilaterální vztahy na programové úrovni financovaného z Norských fondů 2014 - 2021.

Vydáno

Památník holokaustu v Letech u Písku - vzpomínka i naděje

Muzeum romské kultury otevřelo Památník holokaustu Romů a Sintů v Letech u Písku. Tento vzácný okamžik historického uznání je výsledkem podpory ze strany Fondu EHP a Norska. Je projevem úcty k minulosti a zároveň nese naději do budoucnosti. Otevření tohoto památníku představuje zásadní krok směrem k uznání a připomenutí historie romských a sintských komunit, přičemž osvětluje temné kapitoly minulosti.