Zvolte si oblast:

Polární záře nad Ostrava Kamera Oko 2015

oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace
oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace

Vydáno

Projekt
KrajMoravskoslezský kraj
Název programuCZ06 - Kultura
Název programové oblasti

Kulturní dědictví a současné umění - Programová oblast č. 17

Název projektuPolární záře nad Ostrava Kamera Oko 2015
Internetové stránky projektu

http://www.filmfestivalostrava.com/

Příjemce

Kamera Oko s.r.o.

http://www.filmfestivalostrava.com/

Partner

Foreningen Norske Filmfotografer

Popis projektu

MFF Ostrava Kamera Oko je mezinárodní filmový festival zaměřený na kameramanskou tvorbu.

Pro 7. ročník, který se bude konat v září/říjnu 2015 připravujeme speciální subprogram zaměřený na norskou kameru. Skandinávská kinematografie je mezi českým publikem velmi oceňovaná. Rádi bychom upozornili na specifické světelné podmínky v Norsku (a Skandinávii) a na to, jak toto světlo oblivňuje práci norských kameramanů.

Rádi bychom českému publiku nabídli jedinečnou možnost shlédnout výběr ze současného norského filmu doprovázený debatami, masterclass a setkáními s významnými norskými kameramany.

Dále to bude také příležitost představit Ostravu a Českou republiku hostům - kameramanům jako zemi s dlouhou filmovou tradicí a usnadnit spolupráci mezi profesionálními organizacemi (AČK, FNF) a filmovými školami z Norska a České republika. Naším partnerem pro tento projekti je Asociace norských kameramanů (FNF), která v roce 2015 oslaví 20 let své existence.

Cílem subprojektu je představit současný norský film a norské kameramany českému publiku a umožnit a usnadnit dialog mezi českými a norskými kameramany. Cheme touto cestou propagovat kulturní a společenskou diverzitu a kulturní filmové dědictví obou zemí a stát se platformou pro sdílení myšlenek a výměnu zkušeností. Subprogram bude integrální součástí festivalu OKO 2015, ale bude mít vlastní rozpočet na propagaci a vlastního kurátora programu a další členy týmu.

Subprogram se skládá ze tří částí:

První z nich jsou filmové projekce současného norského filmu, tato část bude obsahovat asi 7-8 celovečerních filmů a jeden blok krátkých filmů.

Do Ostravy k těmto filmům pozveme tři významné norské kameramany, kteří zde zasednou v porotě a představí zde v besedách s publikem své filmy. Jeden z kameramanů povede i jednodenní Masterclass (nejen) pro filmové studenty.

Třetí část projektu je zaměřena na mladé norské kameramany, kteří se budou moci se svými krátkými filmy zúčastnit soutěže o cestu na festival. Tři vítěze vybere odborná česká porota a tito kameramané pak navštíví festival a dostanou zde jedinečnou možnost natáčet s unikátních industriálních kulisách Dolní Oblasti Vítkovice a setkají se zde s pedagogy a studenty katedry kamery pražské FAMU.

Schválený grant

640 000 CZK

Doba realizace projektuDatum zahájení: 7.5.2015, Datum ukončení: 30.4.2016