Zvolte si oblast:

Implementace systému ucelené rehabilitace pro osoby s duševním onemocněním v PNMO

oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace
oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace

Vydáno

Aktualizováno 25. 2. 2016
  • rozšíření o dodatečné aktivity

Projekt
KrajOlomoucký kraj
Název programuCZ11 - Veřejné zdraví
Název programové oblasti

Iniciativy v oblasti veřejného zdraví – Aktivita I. Psychiatrická péče

Název projektuImplementace systému ucelené rehabilitace pro osoby s duševním onemocněním v PNMO
Číslo projektuNF-CZ11-OV-2-031-2015
Příjemce

Psychiatrická nemocnice Marianny Oranžské

http://www.pnmo.cz/

 

 

Popis projektu

Projekt se zaměřuje na implementaci programu systematické rehabilitace lidí s chronickým duševním onemocněním ve vyloučeném regionu Jesenicko. Klade si za cíl vytvořit síť služeb, která propojí zdravotní a sociální péči o tyto klienty. Tuto síť by měly tvořit poskytovatelé služeb terapeutických, rehabilitačních, terénních, služeb následné péče včetně chráněného bydlení a zaměstnávání.

Projekt by měl poskytnou možnosti rozvoje kooperace mezi partnery sítě a tím zlepšit možnosti péče o cílovou skupinu a vytvořit komplexní multidisciplinární síť služeb. Další aktivitou projektu je zlepšení přímé terapeutické péče o lidi s duševním onemocněním v Psychiatrické nemocnici Marianny Oranžské Bílá Voda, kdy napomůže modernizaci rehabilitačního oddělení, které pro tyto klienty vzniká. Především umožní vznik programu uceleného samostatného terapeuticko - rehabilitačního programu, tak aby umožňoval začlenění a připravenost klienta na vstup do sítě sociálních služeb a směřoval k jeho osamostatnění. Tento program bude primárně využívat osvědčenou léčebnu metodu terapeutické komunity, která umožňuje partnerský přístup k léčbě, je komplexní a multidisciplinární.

Nezbytným přínosem projektu je i možnost začlenit do terapeuticko- rehabilitačního programu PNMO Bílá Voda aktivity cílené na začlenění klientů do sítě služeb již v průběhu léčby v nemocnici a tím zvýšení motivace klientů k využívání následné péče a rehabilitace. Projekt tak bude mít pozitivní dopad lidi s chronickým duševním onemocněním, na pracovníky v pomáhajících profesích v této oblasti a na samotný region Jesenicka.

Projekt byl rozšířen dodatečnou aktivitou, která spočívá v stavebních úpravách, nákup vybavení a vzdělávacích aktivitách pro členy sítě zdravotních a sociálních služeb na Jesenicku.

Schválený grant

6 663 940 CZK

Doba realizace projektuDatum zahájení: 2.1.2015, Datum ukončení: 30.4.2016