Zvolte si oblast:

Aktuality

Aktuality programu Kultura.

ilustrace

Vydáno

Posilování kapacit oborových a zastřešujících asociací, sítí a platforem – Výzva k předkládání žádostí o grant na projekty (otevřena do 16. 3. 2020)

Ministerstvo financí ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem, Arts Council Norway a Icelandic Centre for Research vyhlásilo 26. 11. 2019 otevřenou výzvu k předkládání žádostí o grant na financování projektů se zaměřením na posilování společných zájmů a spolupráce v kultuře.

Vydáno

Podobu nového památníku v Letech určí krajinářsko-architektonická soutěž

Lety u Písku. Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách. Symbol obrovské tragédie, připomínka holokaustu a zároveň osvěta zaměřená na děti a mládež. To vše je posláním památníku v Letech, který bude vybudován na místě bývalého areálu velkovýkrmny prasat v Letech u Písku, na místě, kde byl během 2. světové války jeden ze dvou „Cikánských táborů“ v Protektorátu Čechy a Morava.

Vydáno

Prezentace Programu Kultura českého kulturního sektoru v Oslu (14.2.2019)

Díky spolupráci s partnerem programu the Arts Council Norway proběhl v norském Oslu 14. února 2019 informační seminář pro zájemce o spolupráci s kulturními institucemi z České republiky v oblasti současného umění, kulturní a umělecké kritiky a spolupráce oborových a uměleckých asociací, sítí a platforem.

Aktualizováno

Studijní cesta – technické/průmyslové památky v Norsku

Ve dnech 28. - 30. listopadu 2019 uspořádalo Ministerstvo kultury ve spolupráci s partnerem programu The Norwegian Directorate for Cultural Heritage studijní cestu po vybraných technických/průmyslových památkách v Norsku