Zvolte si oblast:

Aktuality

Aktuality programu Kultura.

ilustrace

Vydáno

Přehlídka Divadla NIE v Paláci Akropolis

Palác Akropolis chystá přehlídku tvorby světově uznávanéhoDivadla NIE. Inscenace otevřou citlivá témata jako sebevražda, kindertransport a uprchlictví.

Vydáno

Program Kultura - evaluační zpráva

Nezávislá evaluace je nedílnou součástí projektového cyklu. První vydaná evaluační zpráva hodnotí Program CZ-Kultura.

Vydáno

Zikmundova vila se zapojí do Dnů architektury ve Zlíně

Mezi místa, která bude možné navštívit v rámci Dnů architektury, se poprvé zařadí i vila legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda. Deset dnů trvající výstavu k architektuře – Příběh Zikmundovy vily, doplní v neděli 1. října komentovaná prohlídka zahrady s architektem Petrem Všetečkou. 

Vydáno

Lesní sympozium vyzývá ke zvědavosti za hranicí lidského myšlení. Více-než-lidská zvědavost propojí vědu, umění a ekologii

Paměť, kreativitu, zvířecí a lidský mozek - tato témata bude zkoumat letošní ročník sympozia Více-než-lidská zvědavost. Projekt na pomezí vědy, umění a péče o krajinu se odehraje na konci července na lesním a lučním pozemku v Orlických horách. Jádrem programu pod širým nebem budou přednášky, workshopy, umělecké performance, ale také kino a koncerty.

Vydáno

Revitalizace zámku Pětipsy pokračuje

Kousek na jih od Chomutova leží obec Pětipsy. A v ní byl zámek. Dnes spíše ruina zámku – i když věci se mění k lepšímu, jak se přesvědčili vrchní ředitelé ministerstva kultury a financí. Je zde totiž realizován projekt na revitalizaci zámku z programu Kultura, financovaný Fondy EHP 2014 – 2021.

Vydáno

Platform for Singing: Koncert Kühnova smíšeného sboru

Dne 3. 5. 2023 se uskutečnil koncert Koncert Kühnova smíšeného sboru, a to v rámci projektu Platform for Singing. Kromě Kühnova smíšeného sboru vystoupil sbor Kosáčci, sbor ZŠ Modrá škola a další umělci. 

Vydáno

Centrum české dětské knihy

Centrum české dětské knihy (CČDK) podporuje uměleckou tvorbu dětí a dětské čtenářství. V rámci svých aktivit pořádá celou řadu workshopů, seminářů, výstav i akcí pro dospělé publikum. Podívejte se, na jaké workhopy s umělci se můžete v nejbližší době přihlásit.