Zvolte si oblast:

Pacientský hub

oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace
oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace

Vydáno

Aktualizováno 4. 12. 2023
  • Upraveny webové a FB stránky
  • Aktualizace informací
  • Doplněny přílohy a odkazy na článek o projektu

Projekt
Kraj Hlavní město Praha
Název programuZdraví
Název projektuPacientský hub
Číslo projektuZD-PDP3-001
Realizátor projektu

Ministerstvo zdravotnictví České republiky

Partner projektu z donorského státu

Norwegian Rheumatism Association (NRF)

Status

Předpokládaná doba realizace projektu: 1.3.2020 - 31.12.2023

Další informace

Cílová skupina:

1.  Zástupci a členové pacientských organizací
2.  Pacienti
3.  Veřejnost

Webové stránky:

www.pacientskyhub.cz
www.facebook.com/pacientskyhub

Schválený grant

24 225 000 Kč

Stručné shrnutí projektu:

Cílem projektu je posílení a profesionalizace pacientských organizací tak, aby mohly stabilně poskytovat nenahraditelné služby svým členům – pacientům a aby byly v oblas-ti zdravotnictví schopni účastnit se procesů a přinášet podněty a zpětnou vazbu přímo od samotných uživatelů péče. K tomu bude sloužit unikátní prostor Pacientského hubu.

Pacientský hub, který vznikne v pražských Vršovicích, bude otevřen nejen pacientům a členům pacientských organizací, ale i veřejnosti v druhé polovině roku 2020. Bezbariérový a technicky vybavený prostor bude sloužit pro vzdělávání, sdílení know-how a zkušeností nebo rovněž jako pracovní zázemí pro pacienty a pacientské organizace.

Norským partnerem projektu je Norwegian Rheumatism Association, která přispěje především v podobě konzultací v rámci vývoje portálu, při přípravě workshopů a vzdělávání pro pacientské organizace a sdílení know how v oblasti fungování profesionálních pacientských organizací.

Funkce Pacientského hubu:

  1. Prostor pro vzdělávání a školení pacientských organizací i jednotlivých pacientů (konference, školení, přednášky atd.).
  2. Webový portál se snadno dostupnými informacemi pro všechny. Portál bude obsahovat aktuální informace o činnosti HUBu, e-learning (vzdělávací materiály, webináře apod.), videozáznamy pořízené z akcí (podcasty, znakový jazyk apod.). Díky CRM systému (customer relationship management) bude možné lépe cílit na jednotlivé pacienty i pacientské organizace (newsletter, pozvánky na akce atd.)
  3. Prostor pro setkávání a výměnu zkušeností a osvědčených postupů mezi pacientskými organizacemi navzájem a dalšími aktéry v oblasti zdravotní péče (neziskové organizace, vývojáři aplikací, medici, lékaři, akademici atd.

 

Přečtěte si článek o projektu: Pacientský hub: podpora, vzdělávání, síťování a pracovní prostor pro pacientské organizace

Tisková zpráva - závěrečná konference projektu: Pacienti nebudou sedět v koutě - závěrečná konference Pacientského hubu (.PDF, 96 kB)

Informační letáky pro pacienty i zdravotníky: Komnikační desatero - pacienti a zdravotníci (.PDF, 204 kB)