Zvolte si oblast:

Kontaktní seminář programu Řádná správa věcí veřejných

oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace
oddělení 5804 - Centrum pro zahraniční pomoc - příprava a koordinace

Vydáno

Aktualizováno 17. 2. 2020
  • Aktualizace informací

Dnes byla spuštěna registrace na kontaktní seminář pro zástupce měst a obcí a jejich zájmových sdružení z České republiky, který se uskuteční 31. března 2020 v Kaiserštejnském paláci v Praze.

Účastníci budou mít jedinečnou příležitost se v Praze setkat se zástupci municipalit z Norska, Lichtenštejnska a Islandu a osobně s nimi projednat možnosti budoucí projektové spolupráce. Blíží se totiž termín vyhlášení výzvy malého grantového schématu (MGS) Programu Řádná správa věcí veřejných.

Cílem MGS je přispět k zajištění kvalitní veřejné správy, která je otevřená, transparentní, odpovědná veřejnosti, efektivní a umožňuje zapojení veřejnosti do rozhodovacích procesů. Právě podpora zapojení občanů do rozhodovacích procesů a veřejných konzultací je hlavním tématem připravované výzvy. Jejím specifikem a věříme, že zároveň přidanou hodnotou výzvy bude podmínka povinné spolupráce se subjekty z Norska, Lichtenštejnska nebo Islandu.

Registrace

Pokud vás toto téma zajímá a plánujete se ucházet o grant z Fondů EHP a Norska, neváhejte a zaregistrujte svou organizaci/municipalitu zde.

Vzhledem k omezené kapacitě je možné registrovat pouze jednoho zástupce za organizaci/municipalitu. Pořadatel si vyhrazuje právo vybrat nejvhodnější účastníky na základě odpovědí v přihlašovacím formuláři. Přihlíženo bude mj. k možnostem budoucí spolupráce s partnery z donorských zemí.

Registrace je otevřena do pátku 28. února 2020, nebo do naplnění kapacity.

Pracovním jazykem semináře je angličtina.

V případě jakýchkoli dotazů nás, prosím, neváhejte kontaktovat na e-mailu petr.sulzenko@mfcr.cz.